Na paralympiáde striebro Kraka v obrovskom slalome, France štvrtý

Červená Poľana 15. marca (TASR) - Lyžiar Jakub Krako obsadil v obrovskom slalome zrakovo postihnutých na XI. zimných paralympijských hrách skvelé druhé miesto a vybojoval pre Slovensko druhú striebornú medailu na ZPH 2014. Celkovo slovenskí športovci získali v Soči už šesť cenných kovov (2-2-2). Krako s navádzačom Martinom Motykom zaostal v súčte oboch kôl za víťazom Macom Marcouxom z Kanady o 2,04 sekundy. Poradie na prvých dvoch miestach zostalo v porovnaní s 1. kolom nezmenené, tretí skončil domáci Rus Valerij Redkozubov (+3,95).
V druhom kole bol Krako najrýchlejší. "Teším sa z medaily, no najmä kvôli Martinovi, ktorý so mnou jazdí na prvej paralympiáde. Patrí k najlepším navádzačom na svete a priznávam, že sme počas ZPH chceli dosiahnuť ešte viac."

Z pätice slovenských reprezentantov v tejto kategórii skončil ako druhý najlepší Marek Kubačka. Jediný úplne nevidiaci zjazdár v pretekoch nielenže zišiel s navádzačkou Natáliou Karpišovou obidve kolá obrovského slalomu, ale obsadil v ňom pekné 8. miesto. Z ďalších Slovákov bol Radomír Dudáš desiaty, Michal Beladič jedenásty. Nedarilo sa Miroslavovi Harausovi, ktorý v druhom kole spadol. V súťaži telesne postihnutých-stojacich obsadil výborné štvrté miesto Martin France.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri