Na paralympiáde striebro Kraka v obrovskom slalome, France štvrtý

Červená Poľana 15. marca (TASR) - Lyžiar Jakub Krako obsadil v obrovskom slalome zrakovo postihnutých na XI. zimných paralympijských hrách skvelé druhé miesto a vybojoval pre Slovensko druhú striebornú medailu na ZPH 2014. Celkovo slovenskí športovci získali v Soči už šesť cenných kovov (2-2-2). Krako s navádzačom Martinom Motykom zaostal v súčte oboch kôl za víťazom Macom Marcouxom z Kanady o 2,04 sekundy. Poradie na prvých dvoch miestach zostalo v porovnaní s 1. kolom nezmenené, tretí skončil domáci Rus Valerij Redkozubov (+3,95).
V druhom kole bol Krako najrýchlejší. "Teším sa z medaily, no najmä kvôli Martinovi, ktorý so mnou jazdí na prvej paralympiáde. Patrí k najlepším navádzačom na svete a priznávam, že sme počas ZPH chceli dosiahnuť ešte viac."

Z pätice slovenských reprezentantov v tejto kategórii skončil ako druhý najlepší Marek Kubačka. Jediný úplne nevidiaci zjazdár v pretekoch nielenže zišiel s navádzačkou Natáliou Karpišovou obidve kolá obrovského slalomu, ale obsadil v ňom pekné 8. miesto. Z ďalších Slovákov bol Radomír Dudáš desiaty, Michal Beladič jedenásty. Nedarilo sa Miroslavovi Harausovi, ktorý v druhom kole spadol. V súťaži telesne postihnutých-stojacich obsadil výborné štvrté miesto Martin France.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím