Na úvod zjazdárskej sezóny Petra Vlhová ôsma v obrovskom slalome SP v Söldene

Sölden 22. októbra (TASR) - Veľký úspech slávila v prvej súťaži 51. sezóny Svetového pohára slovenská lyžiarka Petra Vlhová, ktorá v obrovskom slalome obsadila 8. miesto. Na rakúskom ľadovci nad Söldenom jej vyšli obe jazdy, ale tá druhá senzačne, keďže v nej dosiahla najlepší čas. Tradičnej októbrovej sobote dominovala Švajčiarka Lara Gutová svojím devätnástym víťazstvom v pretekoch SP a štvrtým v tejto disciplíne. Vyhrala s náskokom 1,44 s pred Američankou Mikaelou Shiffrinovou, tretia bola Talianka Marta Bassinová (+1,93 s).

Skvelý výkon podala 21-ročná Vlhová, ktorá s nevýhodne vysokým číslom 55 s prehľadom postúpila do najlepšej tridsiatky druhého kola. V ňom dosiahla najlepší čas a s celkovou stratou 3,23 posunula o 47 miest oproti renkingu premietnutom v štartovom čísle. Dosiahla tak svoje ôsme umiestenie v prvej desiatke pretekov SP, ale prvé v obrovskom slalome, v ktorom do soboty bodovala iba raz na 14. mieste. Slovenka si pochvaľovala novú spoluprácu s talianskym trénerom Liviom Magonim práve v obrovskom slalome.

"Je to skvelý deň pre môj tím. Prvé kolo som mala pod kontrolou, chcela som sa dostať do najlepšej tridsiatky. V druhom kole som išla naplno a vyplatilo sa. Skvelé ôsme miesto na začiatok sezóny je fajn, ale vždy to môže byť lepšie. Teraz konečne oddych a zajtra makáme opäť pretože slalom v Levi sa pomaličky blíži...," pozdravila svojich fanúšikov na sociálnej sieti Vlhová.