Na zimnej paralympiáde v Soči v slalome bronzy Farkašovej aj Smaržovej

Roza Chutor 12. marca (TASR) - Slovensko získalo na XI. zimných paralympijských hrách v Soči v stredajšom programe dve bronzové medaily v alpskom lyžovaní. Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou sa zo zisku kovu tešila v slalome zrakovo postihnutých, Petra Smaržová si vybojovala medailu rovnakého lesku medzi telesne postihnutými - stojacimi. Medailová zbierka Slovenska sa tak rozrástla na 5 kovov (2-1-2).

"Ráno pred štartom sme sa nemali kde rozjazdiť. Pre nebezpečenstvo lavín z novonapadnutého snehu nás organizátori držali na malom vymedzenom mieste. Žiaľ, zašla som do hlbšieho snehu a spadla som, pričom som pocítila bolesť v kolene, v ktorom som mala na jeseň roztrhnutý krížový väz. Možno aj preto nebolo prvé kolo z mojej strany optimálne. Pred štartom druhého kola sme si s Natali zaspievali '365 dní', kde sa v texte hovorí, že nestratím už ani sekundu. Celkom to nevyšlo, ale som rada, že po predchádzajúcich dvoch sklamaniach máme opäť medailu," uviedla pre spv.sk Henrieta Farkašová.

"Ja tomu stále neverím. Piate miesto po prvom kole ma povzbudilo, ale na medailu som vôbec nemyslela. Želala som víťazstvo Holanďanke Anne Jochemsenovej, ktorá sa za posledné dva roky výrazne zlepšila," povedala Petra Smaržová pre spv.sk. Jochemsenovej, ktorá po prvom kole figurovala na 2. priečke, druhá jazda nevyšla a nakoniec obsadila až 7. miesto.

Výsledky, slalom - zrakovo postihnuté: 1. Frantcevová (Rus) 2:01,24 min, 2. Etheringtonová (V.Brit) +0,65 s, 3. Henrieta FARKAŠOVÁ (SR) +1,70, slalom - telesne postihnuté - stojace: 1. Rothfussová (Nem.) 1:59,85 min, 2. Medvedevová (Rus.) +6,85, 3. Petra SMARŽOVÁ (SR) +7,06.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím