Na ZOH v Soči mal jeden z nemeckých športovcov pozitívny dopingový nález, ide pravpodeobne o biatlonisku Sachenbacherovú-Stehleovú

Soči 21. februára (TASR) - Jeden z nemeckých reprezentantov na ZOH v Soči mal pozitívny dopingový test. Medzinárodný olympijský výbor (MOV) informoval vo štvrtok o 21:30 h Nemecký olympijský zväz (DOSB) o pozitívnej A-vzorke. Analýza B-vzorky a vypočutie športovca disciplinárnou komisiou je naplánované na piatok. Meno dopingového hriešnika zatiaľ nie je známe. Pozitívny dopingový test na ZOH v Soči mala podľa informácií agentúry dpa nemecká biatlonistka Evi Sachenbacherová-Stehleová.
      
Vedenie výpravy nepotvrdí meno do výsledku analýzy B-vzorky, potvrdilo však pozitívnu A-vzorku nemeckého športovca, informuje agentúra.
      
Tridsaťtriročnú Sachenbacherovú-Stehleovú nenominovali do piatkovej štafety. V pretekoch s hromadným štartom skončila v Soči na štvrtom mieste.
      
MOV pred začiatkom ZOH avizoval, že plánuje vykonať 2453 testov, z toho 1269 predsúťažných kontrol.
      
Nemecko poslalo do Soči 154 športovcov. V medailovej bilancii krajín mu zatiaľ patrí tretie miesto s ôsmimi zlatými a celkovo 16 cennými kovmi.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím