Na ZOH v Soči mal jeden z nemeckých športovcov pozitívny dopingový nález, ide pravpodeobne o biatlonisku Sachenbacherovú-Stehleovú

Soči 21. februára (TASR) - Jeden z nemeckých reprezentantov na ZOH v Soči mal pozitívny dopingový test. Medzinárodný olympijský výbor (MOV) informoval vo štvrtok o 21:30 h Nemecký olympijský zväz (DOSB) o pozitívnej A-vzorke. Analýza B-vzorky a vypočutie športovca disciplinárnou komisiou je naplánované na piatok. Meno dopingového hriešnika zatiaľ nie je známe. Pozitívny dopingový test na ZOH v Soči mala podľa informácií agentúry dpa nemecká biatlonistka Evi Sachenbacherová-Stehleová.
      
Vedenie výpravy nepotvrdí meno do výsledku analýzy B-vzorky, potvrdilo však pozitívnu A-vzorku nemeckého športovca, informuje agentúra.
      
Tridsaťtriročnú Sachenbacherovú-Stehleovú nenominovali do piatkovej štafety. V pretekoch s hromadným štartom skončila v Soči na štvrtom mieste.
      
MOV pred začiatkom ZOH avizoval, že plánuje vykonať 2453 testov, z toho 1269 predsúťažných kontrol.
      
Nemecko poslalo do Soči 154 športovcov. V medailovej bilancii krajín mu zatiaľ patrí tretie miesto s ôsmimi zlatými a celkovo 16 cennými kovmi.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri