Najlepší sánkar je Nemec Loch, Talian Zöggeler so šiestou medailou v sérii, náš Ninis dvadsiaty

Červená Poľana 9. februára (TASR) - Felix Loch získal v sánkovaní jednotlivcov zlatú medailu na XXII. ZOH v Soči. Nemecký olympionik obhájil zlato spred štyroch rokov a odsunul na striebornú pozíciu Rusa Alberta Demčenka (+0,476 s), bronz putuje do Talianska zásluhou Armina Zöggelera (+1,271). Slovenský reprezentant Jozef Ninis obsadil 20. miesto so stratou 3,605 s na víťaza.

Dvadsaťštyriročný Loch v sánkarskom centre Sanki prekonal hneď dvakrát traťový rekord. Najskôr v sobotňajšej druhej jazde mu namerali čas 51,964 a v nedeľu v tretej jazde bol ešte rýchlejší s časom 51,613. Nakoniec vyhral v súčte štyroch jázd s časom 3:27,526. Loch ovládol svet jednosedadlových saní, keď okrem spomínaných dvoch olympijských triumfov má na konte osem titulov majstra sveta.

Štyridsaťdvaročný domáci borec Demčenko si zopakoval zisk striebornej medaily po rovnakom úspechu na ZOH 2006 v Turíne. Štyridsaťročný Zöggeler je prvým účastníkom zimných olympiád, ktorý získal cenný kov na šiestich hrách v rade a v rovnakej disciplíne sa tešil od debutu v roku 1994 z dvoch zlatých kovov, jednej striebornej a troch bronzových medailí. Demčenko mal olympijskú premiéru v roku 1992 a na konte má rekordnú siedmu účasť spoločne s japonským skokanom na lyžiach Noriaki Kasaiom.