Nicklas Bäckström dodatočne dostane striebornú medailu zo ZOH v Soči

Štokholm 11. augusta (TASR) - Švédsky hokejový reprezentant Nicklas Bäckström dostane na konci augusta striebornú medailu z februárových zimných olympijských hier v Soči. Dvadsaťšesťročný center nenastúpil v drese "troch koruniek" na finálový zápas olympijského turnaja s Kanadou (0:3), keď tesne pred stretnutím vyšlo najavo, že mal pozitívny dopingový test.
      
Neskôr sa zistilo, že zakázanou látkou v jeho vzorke bol pseudoefedrín. Ten sa nachádzal v lieku na alergiu, ktorý hráč užíval sedem rokov. Medzinárodný olympijský výbor (MOV) v marci rozhodol, že Bäckströmovi dodatočne udelí cenný kov, keďže podľa nej pochybil reprezentačný lekár, ktorý mu dovolil užiť liek obsahujúci nedovolenú substanciu. Ako informoval redaktor časopisu Pro Hockey Linus Hugosson, tvorca hry Washingtonu Capitals by si mal medailu prevziať 28. augusta na ceremónii pred zápasom Brynäsu s Djurgaardenom vo švédskej SHL. Práve v Brynäse Bäckström hokejovo vyrastal a odohral v ňom tri sezóny v najvyššej súťaži pred odchodom do NHL.
      
Bäckström mal pozitívny test už po štvrťfinálovom zápase ZOH so Slovinskom, výsledok sa však hokejová verejnosť dozvedela niekoľko minút pred finálovým duelom s Kanadou. "Bol to pre mňa šok. Bol som pripravený nastúpiť na najväčší zápas v mojej kariére. Dve a pol hodiny pred stretnutím ma však vyradili. Je to smutné," uviedol Bäckström ešte vo februári. Podľa predstaviteľov švédskeho tímu MOV zastavením hráčovej činnosti "zničil jeden z najväčších dní v histórii švédskeho hokeja".© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím