Ninis, Gbúrová i Zemaník s Petrulákom s olympijskou miestenkou, istá je aj ďalšia dvojica

Park City 14. decembra (TASR) - Na ZOH 2014 v Soči sa predstaví šesť slovenských sánkarov. Na základe aktuálneho poradia vo Svetovom pohári majú olympijskú miestenku istú Jozef Ninis, Viera Gbúrová a dvojica Marián Zemaník, Jozef Petrulák. O druhom slovenskom tandeme rozhodne v priebehu budúceho týždňa výkonný výbor Slovenského zväzu sánkarov v dejisku MSR v rakúskom Iglse.

V lepšej pozícii sú Marek Solčanský s Karolom Stuchlákom, obaja sú v SP celkovo na 16. mieste. Jánovi Harnišovi s Branislavom Regecom, ktorí skončili na ZOH 2010 vo Vancouveri na 11. mieste, patrí až 18. priečka. Z každej krajiny môžu v Soči štartovať maximálne dve dvojice.

"Zemaník s Petrulákom si kvalitnými výkonmi vyjazdili miestenku do Soči. O druhej dvojici definitívne rozhodne výkonný výbor po konzultácii s reprezentačným trénerom Ľubomírom Mickom," povedala pre TASR generálna sekretárka Slovenského zväzu sánkarov Mária Jasenčáková.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím