Ninis, Gbúrová i Zemaník s Petrulákom s olympijskou miestenkou, istá je aj ďalšia dvojica

Park City 14. decembra (TASR) - Na ZOH 2014 v Soči sa predstaví šesť slovenských sánkarov. Na základe aktuálneho poradia vo Svetovom pohári majú olympijskú miestenku istú Jozef Ninis, Viera Gbúrová a dvojica Marián Zemaník, Jozef Petrulák. O druhom slovenskom tandeme rozhodne v priebehu budúceho týždňa výkonný výbor Slovenského zväzu sánkarov v dejisku MSR v rakúskom Iglse.

V lepšej pozícii sú Marek Solčanský s Karolom Stuchlákom, obaja sú v SP celkovo na 16. mieste. Jánovi Harnišovi s Branislavom Regecom, ktorí skončili na ZOH 2010 vo Vancouveri na 11. mieste, patrí až 18. priečka. Z každej krajiny môžu v Soči štartovať maximálne dve dvojice.

"Zemaník s Petrulákom si kvalitnými výkonmi vyjazdili miestenku do Soči. O druhej dvojici definitívne rozhodne výkonný výbor po konzultácii s reprezentačným trénerom Ľubomírom Mickom," povedala pre TASR generálna sekretárka Slovenského zväzu sánkarov Mária Jasenčáková.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri