Obyvatelia rozhodli, že švajčiarsky Sion sa nebude uchádzať o ZOH 2026

Sion 10. júna (TASR) - Obyvatelia kantonu Valais sa v nedeľňajšom referende vyslovili proti kandidatúre švajčiarskeho mesta Sion na usporiadanie zimných olympijských hier v roku 2026. Podľa sčítania hlasov v 125 zo 126 miest a obcí odmietlo približne 53% obyvateľov potrebný finančný príspevok kantonu vo výške 100 miliónov švajčiarskych frankov na usporiadanie hier. Zostávajúce nespočítané hlasy už nemôžu ovplyvniť výsledok referenda. Sion sa tak nebude uchádzať o ZOH.
 

Predbežný záujem o zimné hry v roku 2026 zatiaľ oznámili talianske mestá Turín a Miláno, rakúske Graz a Schladming, švédska metropola Štokholm, turecký Erzurum, kanadské Calgary a japonské Sapporo. Pole sa zúži na jeseň na oficiálnych kandidátov, zasadnutie MOV vyberie dejisko v septembri budúceho roka na zasadnutí v Miláne. Informovala o tom agentúra DPA.© 2013 - 2019, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X