Obyvatelia rozhodli, že švajčiarsky Sion sa nebude uchádzať o ZOH 2026

Sion 10. júna (TASR) - Obyvatelia kantonu Valais sa v nedeľňajšom referende vyslovili proti kandidatúre švajčiarskeho mesta Sion na usporiadanie zimných olympijských hier v roku 2026. Podľa sčítania hlasov v 125 zo 126 miest a obcí odmietlo približne 53% obyvateľov potrebný finančný príspevok kantonu vo výške 100 miliónov švajčiarskych frankov na usporiadanie hier. Zostávajúce nespočítané hlasy už nemôžu ovplyvniť výsledok referenda. Sion sa tak nebude uchádzať o ZOH.
 

Predbežný záujem o zimné hry v roku 2026 zatiaľ oznámili talianske mestá Turín a Miláno, rakúske Graz a Schladming, švédska metropola Štokholm, turecký Erzurum, kanadské Calgary a japonské Sapporo. Pole sa zúži na jeseň na oficiálnych kandidátov, zasadnutie MOV vyberie dejisko v septembri budúceho roka na zasadnutí v Miláne. Informovala o tom agentúra DPA.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím