Olympionik z Helsínk 1952 Ľudovít Komadel oslávi 1. novembra osemdesiatiny

BRATISLAVA 30. októbra (SITA/SOV) - Vo štvrtok 1. novembra sa dožíva významného životného jubilea - 80. narodenín - piešťanský rodák profesor MUDr. Ľudovít Komadel (nar. 1. 11. 1927), účastník plaveckých súťaží na OH 1952 v Helsinkách, kde na 200 m prsia obsadil 8. miesto. Na OH 1968 v Mexico City pôsobil ako lekár výpravy vtedajšieho Československa. Po skončení aktívnej kariéry bol aj členom exekutívy a predsedom lekárskej komisie Medzinárodnej federácie univerzitného športu (FISU), členom exekutívy Medzinárodnej federácie športovej medicíny (FIMS) a predsedom lekárskej komisie Slovenského olympijského výboru (SOV).
Slovenský olympijský výbor jubilantovi srdečne blahoželá!
© 2007, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázanéCopyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Autor: SITA

ZOSTÁVA DO Olympijských hier v Tokiu 2020

Exkluzívny partner

Generálni partneri

Hlavní partneri

Partner

Dodávatelia

Mediálni partneri

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
Vlastné nastavenie cookies.
Súhlasím X