Paríž i Los Angeles chcú olympiádu v roku 2024, o ďalšiu nemajú veľký záujem

Lausanne 10. júla (TASR) - Los Angeles a Paríž vyhlásili deň pred ich prezentáciami kandidatúr pred Medzinárodným olympijským výborom (MOV), že majú záujem iba o hry v roku 2024 a nie o tie nasledujúce.
      
"Sme tu, aby sme získali olympiádu v roku 2024. Máme skvelý tím a úžasný projekt," povedal v pondelok šéf parížskej kandidatúry a trojnásobný olympijský víťaz vo vodnom slalom C1 Tony Estanguet. "Máme pripravený excelentný plán na rok 2024," uviedol tiež jeho náprotivok z USA Casey Wasserman.
      
Kandidáti prednesú svoje plány a predstavy organizácie hier pred členmi MOV a zástupcami športových federácií v utorok a v stredu. Finálne prezentácie na zasadnutí MOV i samotné voľby sa odohrajú 13. septembra v Lime.
      
MOV by mal na utorňajšom mimoriadnom zasadnutí odsúhlasiť návrh výkonného výboru, že o dejiskách hier v rokoch 2024 a 2028 rozhodne v rovnakom čase. Paríž o hry 2028 nemá vôbec záujem, LA je údajne čiastočne naklonené aj tejto možnosti, no len za istých podmienok.
      
MOV chce udeliť obe hry naraz, pretože Paríž aj Los Angeles sú silní kandidáti, pričom ďalšie štyri mestá, ktoré sa o hry uchádzali - Boston, Budapešť, Hamburg a Rím, pre rôzne problémy svoje kandidatúry stiahli.
      
Prezident MOV Thomas Bach oficiálne privíta zástupcov oboch miest v pondelok podvečer v Olympijskom múzeu v Lausanne. Zároveň absolvuje aj večeru s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom, ktorý patrí do parížskeho tímu.
      
Medzinárodný inštitút pre rozvoj manažmentu v pondelok odporučil MOV, aby dal väčšiu právomoc svojmu etickému výboru pri vyšetrovaní rôznych pochybení. Inštitút ďalej varoval MOV, že šejk Ahmad Al Fahad Al Sabah z Kuvajtu, ktorý je na čele výboru Olympijskej solidarity, figuruje v korupčnom prípade vo FIFA.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri