Peten Sagan na Tour de France tretí raz za sebou získal zelené tričko, víťazom Talian Nibali

Paríž 27. júla (TASR) - Vincenzo Nibali sa v nedeľu stal víťazom 101. ročníka najslávnejších cyklistických pretekov sveta Tour de France. Jazdec stajne Astana je tak siedmym Talianom v 111-ročnej histórii prestížneho podujatia, ktorému sa podarilo vyhrať žltý dres. Na druhej priečke skončil so stratou 7:37 min Francúz Jean-Christophe Peraud (AG2R) a tretie miesto obsadil ďalší domáci pretekár Thibaut Pinot z FDJ (+8:15 min). Zelený dres získal tretíkrát v rade Slovák Peter Sagan. V záverečnej exhibičnej 21. etape z Evry do cieľa na Elyzejských poliach v Paríži (137,5 km) triumfoval Nemec Marcel Kittel. Sagan skončil v etape na deviatom mieste, celkove na 60. mieste. Druhý slovenský zástupca v pelotóne Peter Velits obsadil na svojej šiestej Tour de France v kariére konečnú 27. priečku (+1:19:38 h).

Peter Sagan sa tretím ziskom zeleného dresu v sérii v historických štatistikách zaradil na druhé miesto za Nemca Erika Zabela, keďže okrem neho nevyhral trikrát za sebou ešte nik. Zabel však získal zelené tričko až šesťkrát v sérii (1996-2001). Slovenský jazdec stajne Cannondale získal dokopy 431 bodov, čo je jeho rekord. Druhý skončil Kristoff (282 b) a tretí Francúz Bryan Coquard (271). Sagan si tak splnil hlavný cieľ na Tour, no nevyšiel mu ten ďalší, keďže sa mu ani raz nepodarilo vyhrať etapu. Na konte má pritom štyri druhé, jedno tretie, tri štvrté, jedno piate miesto a dve deviate miesta. Celkovo obsadil 60. miesto.

"Som veľmi šťastný, že som opäť na pódiu na Tour de France, tretíkrát v rade. Síce som nevyhral etapu, ale som spokojný so ziskom zeleného dresu. Každý rok je iný. Keď vyhrávam, ľudia hovoria, že je to pre mňa ľahké. Ale táto Tour všetkým pripomenula, že nie je až také jednoduché vyhrať preteky," uviedol pre oficiálnu stránku organizátorov Sagan.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím