Peter Sagan v 4. etape Tour de France tretí

Cambrai 7. júla (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v utorňajšej 4. etape, najdlhšej v tohtoročnom programe Tour de France, tretiu priečku. Víťazom sa stal Nemec Toni Martin, ktorý získal aj žltý dres pre lídra celkového poradia. Jazdec stajne Etixx-Quick Step zvládol náročnú 223,5 km dlhú trať z belgického Seraingu do francúzskeho Cambrai za 5:28:58 h, keď sa presadil v záverečnom sóloúniku. Za ním v špurte skupinky finišoval jeho krajan John Degenkolb (+3 s).

Sagan získal do súťaže o zelený dres za tretie miesto 22 bodov, plus ďalších osem za špurtérsku prémiu. V ňom mu patrí druhá priečka so šesťbodovou stratou na lídra Andreho Greipela z Nemecka (84 b). Jeho výkon je o to cennejší, že počas celej etapy jazdil pre kapitána tímu Alberta Contadora a napriek tomu mu ostali sily aj na špurt.
Dvadsaťpäťročný Slovák je celkove piaty s 39-sekundovou stratou na lídra Martina. Druhý je doterajší líder Brit Chris Froome (+12 s).

Na utorňajší štart sa nepostavila sedmička cyklistov, ktorí sa so 102. Tour rozlúčili po hromadnom páde v predchádzajúcej tretej etape. Najprominentnejší z nich je Fabian Cancellara, ktorý má zlomené stavce v dolnej časti chrbta.