Peter Sagan vyhral 4. etapu pretekov Okolo Kalifornie

Laguna Seca 19. mája (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan vyhral 4. etapu pretekov Okolo Kalifornie a zaznamenal už svoj pätnásty kariérny triumf na tomto podujatí. Úradujúci majster sveta sa na 215 km dlhej trati so štartom v Morro Bay a finišom na motoristickom okruhu v Laguna Seca presadil v záverečnom špurte pred Belgičanom Gregom Van Avermaetom a Austrálčanom Nathanom Haasom. Sagan si tak upevnil post lídra bodovacej súťaže.

"Dnes bolo mimoriadne náročné držať sa vrchárov na dvoch záverečných stúpaniach, najmä keď stále niekto útočil," povedal v cieli pre agentúru AP Sagan po najdlhšej etape v prebiehajúcej edícii Okolo Kalifornie. Jazdec tímu Tinkoff a obhajca prvenstva zopakoval víťazstvo z úvodnej etapy. "Vďaka za to patrí celému tímu, ktorý ťahal celé preteky. V závere som už bol osamotený a favoritom bol Van Avermaet. V poslednej zákrute som ale nechal pred seba ísť Haasa a ten ma potiahol k triumfu. Som rád, že som vyhral. Najdôležitejšie bolo zvládnuť dva kopce a v závere na okruhu to už bola zábava."

Na čele celkovej klasifikácie zostal Francúz Julian Alaphilippe, ktorý v stredu uzatváral elitnú desiatku. Sagan za ním zaostáva 21:44 min a figuruje na 68. priečke. Svoj náskok na čele bodovacej súťaže o zelený dres už ale navýšil na 17 bodov - na konte má 38 bodov a druhý Američan Ben King 21.