2 min. čítania

Plavec Peter Nagy obsadil na ME vo finále na 400 m pol. pret. ôsme miesto

Berlín 24. augusta (TASR) - Slovenský reprezentant Richard Nagy obsadil v záverečný deň súťaží v bazénovom plávaní na ME v Berlíne vo finále na 400 m polohové preteky ôsme miesto. Časom 4:18,66 vylepšil vlastný národný rekord z nedeľňajšej dopoludňajšej tretej rozplavby o 61 stotín sekundy.

Titul majstra Európy si v komplexe Europa-Sportpark vyplával časom 4:11,89 Maďar David Verraszto, striebro putovalo do Veľkej Británie zásluhou Roberta Pavoniho, bronz získal Talian Federico Turrini.

Pre Nagya to bola na ME už tretia finálová účasť medzi kontinentálnou elitou. Zverenec trénera Gabriela Barana skončil v Berlíne na 1500 m v.sp. na konečnej siedmej pozícii, na 800 m kraul bol ôsmy. V oboch disciplínach stanovil nové slovenské, resp. jeho osobné rekordy. Po finále krátkej polohovky bol Nagy spokojný. "Na to, že to bola moja doplnková disciplína a takmer vôbec som polohu netrénoval, som nadmieru spokojný s časom aj s umiestnením. Finále som vôbec nečakal a popoludňajšie zlepšenie národného rekordu bolo takou peknou bodkou za pretekmi. Finále bolo znovu super zážitkom. Mal som šancu zapretekať si s najlepšími aj v inej disciplíne ako je kraul," povedal pre TASR Nagy.

Pre Slovensko to bolo na šampionáte v Berlíne v bazénovom plávaní už piate finále. Okrem troch finálových účastí Nagya finišovala mixštafeta na 4x100 m polohové preteky na šiestom mieste a Katarína Listopadová skončila ôsma vo finále na 100 m motýlik.

Výsledky - finále:

muži - 400 m pol. pret.: 1. Verraszto (Maď.) 4:11,89, 2. Pavoni (V.Brit.) 4:13,75, 3. Turrini (Tal.) 4:14,15, ..., 8. Richard NAGY (SR) 4:18,66