Plážové volejbalistky Dubovcová s Nestarcovou tretie na Grand Slame v Long Beach

Long Beach 27. júla (TASR) - Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová sa postarali o ďalší veľký úspech slovenského plážového volejbalu. Na Grand Slame v americkom Long Beach zdolali v nedeľňajšom zápase o 3. miesto španielsku dvojicu Liliana Fernandezová a Elsa Baquerizová 2:1 (19, -12, 13) a druhýkrát v kariére získali na podujatí Svetovej série bronz.

Do duelu o 3. miesto vstúpili lepšie slovenské reprezentantky a hneď v úvode si vypracovali náskok 10:5 a 13:8. Španielky potom znížili na 14:13 a dostali sa späť do hry. Dubovcová s Nestarcovou však už nedovolili súperkám získať brejk a prvý set vyhrali najtesnejším rozdielom 21:19. V druhom sete ešte viedli po bloku Dubovcovej 6:5, ale ďalší priebeh setu bol v réžii španielskych beachvolejbalistiek, ktoré vyhrali 21:12. Začínalo sa tak odznova. Tajbrejk bol v úvode Sloveniek a po útoku Nestarcovej a ese Dubovcovej bolo 6:3. Španielky sa však otriasli a v koncovke sa dokonca dostali do vedenia 12:11. Odpoveď Sloveniek však bola blesková, rýchly side-out, blok Dubovcovej a bolo 13:12. Nakoniec vyhrali Slovenky dramatický tajbrejk 15:13, Španielky urobili chybu v útoku a vypukla obrovská slovenská radosť.

"Máme obrovskú radosť, pretože skončiť na štvrtom mieste po takomto výbornom turnaji by bolo nepríjemné. Tešíme sa o to viac, že sme Španielky zdolali prvýkrát v kariére. Ťažko opísať naše pocity, v Long Beach sa nám hralo s Dominikou perfektne a veľmi sa tešíme," povedala po zisku bronzu Natália Dubovcová.