Počas ZOH v Soči povolia protesty, musia byť však presne dohodnuté s mestom

Moskva 4. januára (TASR) - Päť týždňov pred začiatkom zimných olympijských hier v Soči ruský prezident Vladimir Putin zmiernil prísne bezpečnostné opatrenia. Protestné skupiny budú mať napokon predsa len možnosť uskutočniť politické demonštrácie, musia ich však podrobne dohodnúť s mestom Soči. Putin podpísal príslušný výnos, informovala s odvolaním sa na sobotňajšie oznámenie Kremľa tlačová agentúra DPA.

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) už predtým takúto zmenu naznačila, keď uviedla, že je potrebná na naplnenie olympijskej charty. Kritici však naďalej zdôrazňujú, že Kremeľ počas olympiády a následnej paralympiády utvorí od 7. januára do 21. marca 2014 bezpríkladnú bezpečnostnú zónu.

Vladimir Putin v piatok na návšteve Soči ohlásil "úplnú kontrolu" nad prípravami ZOH. Obavy okolo bezpečnosti olympijských hier nedávno vyvolali bombové útoky v ruskom Volgograde, dodáva DPA.

Na záberoch televíznej stanice Rossija-24 sa 61-ročný Putin spúšťal na lyžiach po svahu, pričom okrem prilby mal aj slnečné okuliare. Spoločne s ruským premiérom Dmitrijom Medvedevom navštívili aj niekoľko prekvapených športovcov v hoteloch v meste. Putinov hovorca povedal, že prezident si chce osobne skontrolovať všetky dejiská olympiády a chce sa zúčastniť aj na otváracom ceremoniáli. Úspech alebo neúspech olympijských hier bude mať dopad aj na Putinovo renomé.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím