Pre bezpečnosť olympiády v Soči urobíme všetko možné, vyhlásil ruský prezident Putin

Moskva 18. januára (TASR) - Pre bezpečnosť ZOH v Soči urobia ruské úrady všetko možné, vyhlásil v piatok šéf Kremľa Vladimir Putin. Taktiež zdôraznil, že pred teroristami si štát nemôže dovoliť ukázať žiadnu slabosť. Agentúra RIA Novosti poznamenala, že ide o prvé vyjadrenie Putina k otázke bezpečnosti olympijských hier od dvoch decembrových samovražedných útokov vo Volgograde, pri ktorých zahynuli desiatky ľudí. "Ak ukážeme slabosť a strach, znamená to, že pomôžeme teroristom dosiahnuť svoj cieľ," uviedol ruský prezident Vladimir Putin v rozhovore s redaktormi viacerých ruských televíznych staníc.

"Myslím si, že medzinárodná komunita by sa mala vo všetkých sférach - humanitárnej, politickej a hospodárskej - zjednotiť v boji proti takým neľudským prejavom, akými sú akty terorizmu a vraždy nevinných ľudí," povedal šéf Kremľa. "Našou úlohou je poskytnúť bezpečnosť účastníkom olympiády a návštevníkom tohto športového festivalu. Urobíme pre to všetko možné," dodal ruský prezident.

Jeho slová zazneli niekoľko hodín po tom, čo čečenský prezident Ramzan Kadyrov oznámil, že vodca islamských povstalcov na ruskom severnom Kaukaze Doku Umarov je mŕtvy. Lídra samozvaného "Kaukazského emirátu", ktorý hrozil prekazením olympiády a ktorý figuruje na ruskom aj americkom zozname teroristov, vraj zabili bezpečnostné zložky. Zdroje z ruských tajných služieb však túto informáciu zatiaľ nepotvrdili, uviedla RIA Novosti. Pripomenula, že Kadyrov označil Umarova za mŕtveho už viackrát, pričom nikdy neposkytol dôkaz.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím