Pre obavy z horúčav v Tokiu menia plánované časy začiatkov niektorých olympijských súťaží

Tokio 5. decembra (TASR) - Koordinačná komisia Medzinárodného olympijského výboru (MOV) a organizátori OH 2020 v Tokiu sa dohodli na zmene začiatočných časov niektorých súťaží. Pristúpili k nim pre obavy z vysokých horúčavu a veľkej vlhkosti vzduchu, ktoré sa v japonskej metropole očakávajú od 24. júla do 9. augusta 2020.
 

Stretnutia turnaja v sedmičkovom ragby sa v prvom bloku skončia napoludnie, druhý blok sa začne najskôr o 16.30 miestneho času. Preteky v horskej cyklistike odštartujú o 15.00 h a plánuje sa predsunutie štartu maratónu už na 5.30 - 6.00. Navrhla to lekárska komisia pre obavy z dopadu počasia na športovcov i fanúšikov.
 

Šéf koordinačnej komisie MOV John Coates pochválil pripravenosť Tokia v tejto fáze. "Na dejiskách sa pracuje načas, ľudia sú angažovaní, všade cítite silu športu. Tokio sa môže koncentrovať na svoje špecifiká, okrem možného nepriaznivého počasia ide o komplikovanosť dopravy v takomto veľkom meste. Zostáva necelých 600 dní, musíme pokračovať spoločne, aby boli OH úspešné z každej stránky," povedal podľa agentúry DPA.© 2013 - 2019, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier v Tokiu 2020

Exkluzívny partner

Generálni partneri

Hlavní partneri

Partner

Dodávatelia

Mediálni partneri

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
Vlastné nastavenie cookies.
Súhlasím X