4 min. čítania

Prehra Slovenska v semifinále

SYDNEY 17. júna (SITA) - V sobotňajšom semifinálovom stretnutí predolympijského turnaja v basketbale žien prehrali v austrálskom Sydney slovenské reprezentantky s Ruskom 52:75 (29:39) a v nedeľu nastúpia v súboji o konečné 3. miesto, kde bude ich súperom zdolaný tím z druhého semifinále Austrália - Kanada. Rusko - Slovensko 75:52 (39:29). Najviac bodov za Rusko: Abrosimovová 17, Karpovová 16. Body SR: Bieliková 13, Hiráková 11, Kováčová 5, Žirková 4, Luptáková 0 (Godályová 8, L. Libičová 4, Frniaková 3, Dubovcová a Poláková po 2, Janoštinová 0). Fauly: 10 - 19, TH: 23/19 - 5/4, trojky: 6 - 4, rozhodovali: Homsy (Kan.) a Gillespieová (Austr.) V semifinále začali Slovenky podstatne lepšie ako v stretnutí v skupine s tým istým súperom a veľmi dlho bol stav na vážkach. Tesne pred polčasom si vypracovali Rusky desaťbodový náskok, ktorý do prestávky s prehľadom aj udržali. Po zmene strán slovenské reprezentatky nedokázali vývoj zápaasu otočiť, pretože sa hrubými chybami pripravovali o možnosť zníženia nepriaznivého skóre a tak po prehre o 23 bodov budú bojovať iba o konečné 3. miesto. Jozef Smolek (šéf realizačného tímu): "Aj napriek tomu, že výsledok je takmer rovnaký ako v prvom stretnutí, predvedená hra a pocit z nej sú neporovnateľne lepšie. Isté úseky sme zahrali veľmi slušne a keby sa všetky hráčky prezentovali v štandardnej forme, mali by sme reálnu šancu na úspech. Pomerne dlho sme držali tesný výsledok a Rusky sa nám vzdialili až po prestriedaní. Svetlým zjavom bolo vystúpenie Ivety Bielikovej, Renáty Hirákovej a výborne zahrala aj Zuzana Žirková, aj keď sa jej nedarilo strelecky. Odohrala však veľa minút a bolo na nej už vidieť únavu. Naopak výkonnostne sklamali Janoštinová, Luptáková, Frniaková a Godályová. Nebyť ich hrubých chýb, náš súboj s Ruskom mohol dopadnúť úplne inak." V druhom semifinále: Austrália - Kanada 71:49.