Prezident MOV Bach vyzdvihol pripravenosť Tokia pred OH 2020

Tokio 28. novembra (TASR) - Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach je nadmieru spokojný s prípravami na olympijské hry v roku 2020 v Tokiu. Podľa neho je japonská metropola v tejto fáze najlepšie pripraveným hostiteľským mestom, aké kedy videl. Bach v príhovore pred účastníkmi valného zhromaždenia Asociácie národných olympijských výborov (ANOV) v Tokiu poznamenal, že má niekoľko zlých skúseností s prípravami na OH. S Tokiom je to však úplne opačne. "Nepamätám si žiadne hostiteľské mesto, ktoré bolo tak ďaleko v prípravách dva roky pred začiatkom OH," citovala Bachove slová agentúra AFP.

 

Podľa najnovších informácií organizátori rátajú s rozpočtom okolo 12 miliárd dolárov, presnú sumu by mali zverejniť o mesiac. "Očakávam, že uvidíme vynikajúce olympijské hry z organizačného hľadiska, ale aj z hľadiska angažovanosti a atmosféry," dodal Bach.© 2013 - 2019, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier v Tokiu 2020

Exkluzívny partner

Generálni partneri

Hlavní partneri

Partner

Dodávatelia

Mediálni partneri

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
Vlastné nastavenie cookies.
Súhlasím X