Prezident MOV Thomas Bach: Na olympiáde v Soči nie je miesto pre terorizmus a politiku

Berlín 1. januára (TASR) - Na blížiacich sa zimných olympijských hrách v Soči nie je miesto pre terorizmus a politiku, sviatok pod piatimi kruhmi musí patriť športovcom. Len niekoľko dní po bombových výbuchoch v ruskom Volgograde to uviedol prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach. Informovala agentúra dpa.
Šéf olympijského hnutia vo svojom novoročnom odkaze odsúdil bombové atentáty v Rusku, ktoré si vyžiadali 34 ľudských obetí. Bach očakáva od ruských organizátorov bezpečný priebeh olympijských hier, ktoré sa uskutočnia 7.-23. februára.

"Olympiáda v Soči by mala byť demonštráciou jednoty rôznorodosti, takže by nemala stáť na politickej platforme," uviedol Bach. "Toto bude ešte dôležitejšie po posledných teroristických útokoch v Rusku. Terorizmus nesmie nikdy zvíťaziť," dodal prezident MOV.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri