Prezident MOV Thomas Bach býva v Soči v prímorskej olympijskej dedine, chce byť bližšie k športovcom

Soči 1. februára (TASR) - Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach si v Soči užíva prvú olympiádu vo funkcii. Pred víkendom zrušil plány ubytovať sa v jednom z luxusných hotelov a nasťahoval sa do skromného príbytku priamo v olympijskej dedine. Bach to zdôvodnil túžbou byť bližšie k športovcom a ostatným účastníkom hier.

Šesťdesiatročný Nemec plánuje zostať v dedine niekoľko dní. V piatok absolvoval večeru v olympijskej kantíne i niekoľko neformálnych rozhovorov s viacerými športovcami. "Bolo to super, pôsobil úplne prirodzene. Veľmi nás potešil fakt, že prišiel medzi nás," uviedla nemecká hokejistka Bettina Eversová pre agentúru DPA. Bach, ktorý nahradil v októbri vo funkcii Jacqua Roggeho, pricestoval do Soči vo štvrtok večer.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím