Prezident MOV Thomas Bach pochválil ruských organizátorov za celé ZOH

Soči 23. februára (TASR) - Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach označil ZOH v Soči za výborne organizačne zvládnuté. Bach vyzdvihol prácu ruských funkcionárov a vyhlásil, že hry prebehli bez jedinej sťažnosti od športovcov.
      
"Počas celého priebehu olympiády sme počúvali iba slová chvály. Pretekári si nevedeli vynachváliť úroveň a kvalitu športovísk. Funkcionárom, sponzorom, novinárom i samotným športovcom - všetkým sa tu veľmi páčilo. Najviac bol samozrejme pre mňa dôležitý názor posledne menovaných. Štyri dni som strávil v olympijskej dedine a môžem vám povedať, že nikto sa nesťažoval," citovala Bacha agentúra AP.
      
Bach sa nevyhol ani otázke ohľadne dopingu. V Soči prichytili dopingoví komisári piatich hriešnikov. "Najdôležitejšie bolo, že systém kontrol fungoval. MOV preukázal nulovú toleranciu voči dopingu," pokračoval Bach.
      
Nemecký šéf MOV bol členom komisie, ktorá Soči zamietla predchádzajúcu kandidatúru na usporiadanie Hier. "Keď som tu bol prvýkrát, Soči bolo staré nemocničné mesto ako vystrihnuté z čias Stalina. Ak ste vkročili do miestnosti, báli ste sa, aby vám niečo nespadlo na hlavu. Je neuveriteľné, akou premenou celé stredisko prešlo," dodal Bach.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím