Prezidenta NOV Brazílie Nuzmana zatkli pre podozrenie z kupovania hlasov pre Rio

Rio de Janeiro 5. októbra (TASR) - Prezidenta Brazílskeho olympijského výboru (COB) Carlosa Arthura Nuzmana zatkla vo štvrtok polícia pre podozrenie z kupovania hlasov, ktoré zabezpečili Riu de Janeiro minuloročnú olympiádu. Sedemdesiatpäťročného funkcionára zadržala miestna polícia mesiac po tom, čo v jeho dome vykonali raziu pre podozrenie z ovplyvnenia hlasovania afrických členov Medzinárodného olympijského výboru (MOV) v roku 2009, keď sa rozhodovalo o pridelení OH 2016. Spolu s Nuzmanom zadržali aj Leonarda Grynera, marketingového šéfa OH v Riu. Informovala o tom agentúra DPA.

Nuzman vedie COB viac ako dve desaťročia a bol na čele organizačného výboru OH 2016.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím