1 min. čítania

Procházková celkovou víťazkou SP v behu na kolieskových lyžiach, Koristek v záverečných pretekoch druhý

ZIANO DI FIEMME (mal) - Víťazstvom v záverečných pretekoch Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v talianskom Ziano di Fiemme slovenská pretekárka Alena Procházková spečatila svoje prvenstvo v celkovom hodnotení Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach. Krištáľový glóbus za celkové prvenstvo získala už po druhý raz.

V poslednom kole Svetového pohára sa blysol aj Ján Koristek, ktorý sa v SP mužov premiérovo prebojoval na pódium (v roku 2016 bol v pretekoch SP juniorov v Choprvátsku tretí). V Ziano di Fiemme skončil v pretekoch na 15 km voľnou technikou s hromadným štartom druhý.