Rakúsky Graz sa nebude uchádzať o organizáciu ZOH 2026

Viedeň 6. júla (TASR) - Rakúsky olympijský výbor oznámil, že Graz sa nebude uchádzať o organizáciu zimných olympijských hier v roku 2026. Výbor vyhlásil, že štajerská regionálna vláda nevyjadrila potrebnú podporu a záujem o usporiadanie podujatia. Rozhodnutie padlo len niekoľko hodín po tom, ako región vyhlásil referendum, v ktorom sa mali obyvatelia vyjadriť k možnej kandidatúre. Graz je po Innsbrucku druhým rakúskym mestom, ktoré odmietlo uchádzať sa o kandidatúru ZOH. Väčšina obyvateľov Tirolska sa v minuloročnom referende vyjadrila proti tejto myšlienke. Informovala o tom agentúra AP.
 

Organizácia ZOH v roku 2026 tak pravdepodobne pripadne jednej z piatich zostávajúcich krajín, ktoré zvažujú kandidatúru: Taliansko (Turín, Miláno), Švédsko (Štokholm), Turecko (Erzurum), Kanada (Calgary) a Japonsko (Sapporo). Konečné rozhodnutie padne v roku 2019.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X