Rakúsky Graz sa nebude uchádzať o organizáciu ZOH 2026

Viedeň 6. júla (TASR) - Rakúsky olympijský výbor oznámil, že Graz sa nebude uchádzať o organizáciu zimných olympijských hier v roku 2026. Výbor vyhlásil, že štajerská regionálna vláda nevyjadrila potrebnú podporu a záujem o usporiadanie podujatia. Rozhodnutie padlo len niekoľko hodín po tom, ako región vyhlásil referendum, v ktorom sa mali obyvatelia vyjadriť k možnej kandidatúre. Graz je po Innsbrucku druhým rakúskym mestom, ktoré odmietlo uchádzať sa o kandidatúru ZOH. Väčšina obyvateľov Tirolska sa v minuloročnom referende vyjadrila proti tejto myšlienke. Informovala o tom agentúra AP.
 

Organizácia ZOH v roku 2026 tak pravdepodobne pripadne jednej z piatich zostávajúcich krajín, ktoré zvažujú kandidatúru: Taliansko (Turín, Miláno), Švédsko (Štokholm), Turecko (Erzurum), Kanada (Calgary) a Japonsko (Sapporo). Konečné rozhodnutie padne v roku 2019.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím