Richard Nagy si na ME vyplával finále na 1500 m v. sp., napokon skončil na 7. mieste

Berlín 19. augusta (TASR) - Slovenský plavec Richard Nagy sa na ME v 50 m bazéne v Berlíne vo výbornom slovenskom rekorde  15:07,29 min zo šiesteho miesta v rozplavbách prebojoval do finále na 1500 m v. sp. V ňom napokon obsadil 7. miesto. Zverenec trénera Gabriela Barana a člen J&T Bratislava dosiahol doteraz najvýraznejší úspech v kariére. Vlastné národné maximum 15:22,20 min spred roka na MS v Barcelone zlepšil v semifinále o takmer 15 sekúnd. Vo finále dohmatol v čase 15:11,97 min., kontintenálnym šampiónom sa stal druhýkrát v rade v novom európskom rekorde 14:39,93 Talian Gregorio Paltrinieri. Po 6 rokoch tak zosadil Rusa Jurija Priľukova.

Po semifinále vyžarovala z nášho plavca veľká spokojnosť. "Hodnotiť sa to dá iba pozitívne. Plávalo sa mi naozaj výborne. Bol som na túto disciplínu výborne pripravený. Oproti včerajšej štyristovke to bolo tisíc a jedno. Tá mi vôbec nevyšla. Dnes som si dobre rozložil sily, vedel som ako a čo mám plávať. Boli tam so mnou oveľa rýchlejší chalani, ktorí ma potiahli. Bola to najlepšia tisícpäťstovka, akú som doteraz v kariére zaplával. A dúfam, že to bude vo finále ešte lepšie," povedal pre TASR Richard Nagy. Na margo očakávaní vo finále dodal: "Ja aj môj tréner vieme, že vo finále to na medailu asi nebude. Šanca nie je takmer žiadna, lebo sú tam chalani, ktorí skoro všetci majú zaplávané pod 15 minút. No bude to pre mňa skvelá skúsenosť a je to za odmenu. Pokúsim sa však čas ešte vylepšiť."
 

Výsledky, muži:

      1500 m v.s.: 1. Paltrinieri (Tal.) 14:39,93 min. - ER, 2. Jönsen (Faerské ostr.) 14:50,59, 3. Detti (Tal.) 14:52,53 ... 7. Richard NAGY (SR) 15:11,97

Správa bola doplnená po finále.

     



© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím