Richard Varga v Bratislave majstrom Európy v aquatlone, Romana Gajdošová prvá do 23 rokov a Kristína Jesenská medzi juniorkami

Bratislava 27. mája (TASR) – Slovenský reprezentant Richard Varga sa v Bratislave stal majstrom Európy v akvatlone. V pretekoch, ktoré sú kombináciou plávania a behu, štvornásobný majster sveta triumfoval v okolí petržalského jazera Veľký Draždiak v čase 28:13 min a získal premiérový titul kontinentálneho šampióna. Druhé miesto obsadil Ukrajinec Dmytro Malyar, bronz bral Slovinec Domen Dornik. Najlepší slovenský triatlonista triumfoval v domácich podmienkach suverénnym spôsobom. Plavecká trať v otvorenej vode jazera mala dĺžku 1000 m, pretekári kategórie Elite absolvovali dva okruhy v dĺžke 500 m. Bežecká trať pri jazere a po hrádzi merala 5 km, bežalo sa päť okruhov v dĺžke 1000 m.

Jedenásty muž olympijského triatlonu z Ria de Janeiro mal z titulu veľkú radosť. "Je to úžasný pocit, ďakujem divákom za podporu. Som veľmi vďačný, že prišlo toľko fanúšikov, a že som ich mohol potešiť víťazstvom," povedal v cieli Richard Varga, ktorý získal aj víťaznú prémiu 900 eur. Darilo sa aj reprezentantkám SR. Romana Gajdošová triumfovala v kategórii do 23 rokov, pričom v kategórii Elite bola od nej rýchlejšia len viťazná Britka Hannah Kitchenová. Ďalšia Slovenka Kristína Jesenská sa stala majsterkou Európy medzi juniorkami.