Robotníci pracujúci na stavbe Olympijského parku v Riu stále štrajkujú

Rio de Janeiro 14. apríla (TASR) - Približne 2500 robotníkov stále neprerušilo štrajk a nepokračuje v prácach na výstavbe Olympijského parku, ktorý bude hlavným dejiskom OH 2016 v Rio de Janeiro. Robotníci prestali pracovať 3. apríla a nie je známe, kedy štrajk ukončia. Do Ria by o pár dní mali pricestovať predstavitelia Medzinárodného olympijského výboru (MOV), aby podporili mesto v urýchlení výstavby športovísk.
      
Robotníci požadujú podľa agentúry AP vyššie mzdy a lepšie pracovné podmienky. "Neviem ako dlho budeme v štrajku. Nezačneme pracovať skôr, ako dostaneme ponuku, čo sa doposiaľ nestalo. Zdá sa, že to skončí na súde," povedal Antonio Figueiredo Souza, prezident únie robotníkov Sintraconst-Rio.
      
Prípravy historicky prvých letných olympijských hier v Južnej Amerike sa stretávajú od začiatku s veľkými problémami, sú vo výraznom časovom sklze a na niektorých miestach sa ešte ani nezačalo pracovať. V Brazílii sa onedlho uskutočnia aj futbalové majstrovstvá sveta a prípravy turnaja sa tiež nevyhli problémom.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri