Robotníci pracujúci na stavbe Olympijského parku v Riu stále štrajkujú

Rio de Janeiro 14. apríla (TASR) - Približne 2500 robotníkov stále neprerušilo štrajk a nepokračuje v prácach na výstavbe Olympijského parku, ktorý bude hlavným dejiskom OH 2016 v Rio de Janeiro. Robotníci prestali pracovať 3. apríla a nie je známe, kedy štrajk ukončia. Do Ria by o pár dní mali pricestovať predstavitelia Medzinárodného olympijského výboru (MOV), aby podporili mesto v urýchlení výstavby športovísk.
      
Robotníci požadujú podľa agentúry AP vyššie mzdy a lepšie pracovné podmienky. "Neviem ako dlho budeme v štrajku. Nezačneme pracovať skôr, ako dostaneme ponuku, čo sa doposiaľ nestalo. Zdá sa, že to skončí na súde," povedal Antonio Figueiredo Souza, prezident únie robotníkov Sintraconst-Rio.
      
Prípravy historicky prvých letných olympijských hier v Južnej Amerike sa stretávajú od začiatku s veľkými problémami, sú vo výraznom časovom sklze a na niektorých miestach sa ešte ani nezačalo pracovať. V Brazílii sa onedlho uskutočnia aj futbalové majstrovstvá sveta a prípravy turnaja sa tiež nevyhli problémom.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím