Ruská centrálna banka vydala špeciálnu edíciu bankoviek k ZOH v Soči

Moskva 30. októbra (TASR) - Ruská centrálna banka pripravila špeciálnu edíciu bankoviek k blížiacim sa zimným olympijským hrám 2014 v Soči.

Sto dní pred slávnostným otvorením olympiády predstavitelia banky uviedli, že vytlačia celkovo 20 miliónov príležitostných bankoviek v nominálnej hodnote 100 rubľov. Je na nich vyobrazený snoubordista a viacero športovísk z Olympijského parku v Soči.

Centrálna banka nešpecifikovala, či nová edícia bankoviek pôjde do riadneho obehu, alebo peniaze budú slúžiť iba ako suvenír. Už predtým vznikli pri príležitosti ZOH 2014 pamätné mince v hodnote 25 rubľov s vyobrazením štafety s olympijským ohňom a tie momentálne v obehu nie sú.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X