Ruská centrálna banka vydala špeciálnu edíciu bankoviek k ZOH v Soči

Moskva 30. októbra (TASR) - Ruská centrálna banka pripravila špeciálnu edíciu bankoviek k blížiacim sa zimným olympijským hrám 2014 v Soči.

Sto dní pred slávnostným otvorením olympiády predstavitelia banky uviedli, že vytlačia celkovo 20 miliónov príležitostných bankoviek v nominálnej hodnote 100 rubľov. Je na nich vyobrazený snoubordista a viacero športovísk z Olympijského parku v Soči.

Centrálna banka nešpecifikovala, či nová edícia bankoviek pôjde do riadneho obehu, alebo peniaze budú slúžiť iba ako suvenír. Už predtým vznikli pri príležitosti ZOH 2014 pamätné mince v hodnote 25 rubľov s vyobrazením štafety s olympijským ohňom a tie momentálne v obehu nie sú.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím