Ruskí vzpierači nemôžu štartovať na OH 2020 pre časté dopingové prehrešky

Budapešť 13. apríla (TASR) - Ruskí vzpierači sa nezúčastnia na nasledujúcich olympijských hrách v Tokiu 2020. Dôvodom sú ich časté dopingové prehrešky v uplynulých desiatich rokoch. Rusi sa tak zaradili ku Kazachom, Azerbajdžancom, Arménom a Bielorusom, teda takmer ku kompletnej svetovej špičke v tomto športovom odvetví. Informovala o tom agentúra AP.
 

Medzinárodná vzpieračská federácia (IWF) zaviedla nové pravidlá, podľa ktorých nesmú na OH 2020 v Tokiu súťažiť vzpierači z tých krajín, ktorých športovci figurovali vo viac ako 20 dopingových prípadoch od júla 2008.  V druhej kategórii sú India a Irán. Tieto krajiny boli zapletené v 10 až 20 vzpieračských dopingových prípadoch v spomenutom období a na OH 2020 môžu poslať maximálne dvoch mužov a dve ženy. Ostatné krajiny môžu reprezentovať štyria muži a rovnaký počet žien.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X