Ruskí vzpierači nemôžu štartovať na OH 2020 pre časté dopingové prehrešky

Budapešť 13. apríla (TASR) - Ruskí vzpierači sa nezúčastnia na nasledujúcich olympijských hrách v Tokiu 2020. Dôvodom sú ich časté dopingové prehrešky v uplynulých desiatich rokoch. Rusi sa tak zaradili ku Kazachom, Azerbajdžancom, Arménom a Bielorusom, teda takmer ku kompletnej svetovej špičke v tomto športovom odvetví. Informovala o tom agentúra AP.
 

Medzinárodná vzpieračská federácia (IWF) zaviedla nové pravidlá, podľa ktorých nesmú na OH 2020 v Tokiu súťažiť vzpierači z tých krajín, ktorých športovci figurovali vo viac ako 20 dopingových prípadoch od júla 2008.  V druhej kategórii sú India a Irán. Tieto krajiny boli zapletené v 10 až 20 vzpieračských dopingových prípadoch v spomenutom období a na OH 2020 môžu poslať maximálne dvoch mužov a dve ženy. Ostatné krajiny môžu reprezentovať štyria muži a rovnaký počet žien.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím