Sagan tesne druhý na momumentálnej klasike Miláno - San Remo

San Remo 18. marca (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval na druhej priečke sobotňajších pretekov Miláno - San Remo (108- ročník). Dvojnásobného majstra sveta v záverečnom špurte 291-kilometrovej trate prvej z tzv. monumentálnych klasík tesne pokoril Poliak Michal Kwiatkowski. Tretí skončil Francúz Julian Alaphilippe. Sagan bol vlani na Miláno - San Remo dvanásty, druhé miesto obsadil aj v roku 2013. V tejto sezóne zvíťazil na klasike Kuurne-Brusel-Kuurne a na pretekoch Tirreno-Adriatico získal dve etapové prvenstvá. "Sagan v závere možno až príliš dôveroval svojim silám. Nie sme však nespokojní, boli to úžasné preteky," uviedol šéf Bora-Hansgrohe Ralph Denk pre agentúru DPA.

Sagan zaútočil v závere stúpania na Poggio 6,3 km pred cieľom. Blízko pred horizontom sa k Slovákovi pripojili Alaphilippe (Quick-Step Floors) a Kwiatkowski (Sky) a trojica sa od pelotónu odpútala natoľko, že o víťazovi sa rozhodovalo medzi ňou. Sagan nastúpil ako prvý, ale na páske ho predsunutím kolesa tesne zdolal Kwiatkowski. "Mohlo to byť tesnejšie? Môj tím spravil skvelú prácu, keď ma bezpečne doviezol pod Poggio," napísal Slovák na svojom oficiálnom twitteri. Dvadsaťšesťročný Kwiatkowski dosiahol jeden z najväčších úspechov svojej kariéry, v roku 2014 sa stal majstrom sveta.

Výsledky pretekov Miláno - San Remo (291 km): 1. Kwiatkowski (Poľ./Sky) 7:08:39 h, 2. Peter SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe), 3. Alaphilippe (Fr./Quick-Step Floors) obaja rovnaký čas ako víťaz, 4. Kristoff (Nór./Kaťuša-Alpecin), 5. Gaviria (Kol./Quick-Step Floors), 6. Demare (Fr./FDJ) všetci +5 s, ... 113. Juraj SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe) +5:24 min.