Sagan vyhral úvodnú etapu pretekov Okolo Kalifornie

San Diego 16. mája (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan sa stal víťazom úvodnej etapy pretekov Okolo Kalifornie v uliciach San Diega dlhej 170 km. Obhajca celkového prvenstva triumfoval v záverečnom špurte pred dvojicou Holanďanov Wouterom Wippertom a Dylanom Groenewegenom. Juraj Sagan prišiel do cieľa na 48. mieste, Martin Velits bol 73., Erik Baška 119. a Michael Kolář 120.

Peter Sagan jazdiaci v dúhovom drese majstra sveta získal celkoveuž svoj 14. etapový vavrín na Okolo Kalifornie. "Bola to dosť náročná etapa. Po 50-60 km sme museli zvládnuť dlhý kopec a následne zjazd. Trochu fúkalo a bolo zamračené, no nebolo príliš horúco, čo mi vyhovovalo. Som veľmi šťastný, že sa mi podarilo zvíťaziť," citoval slová jazdca tímu Tinkoff portál cyclingnews.com.