Situácia v Riu de Janeiro je veľmi vážna, hovorí šéf združenia letných olympijských športových federácií Ricci Bitti

Belek 8. a 9. apríla (TASR) - Prezident Asociácie medzinárodných federácií letných športov (ASOIF) Francesco Ricci Bitti vyslovil obavy v súvislosti s prípravami olympijských hier 2016 v Rio de Janeiro. Podľa Taliana musí konať aj brazílska vláda. Ricci Bitti agentúre AP povedal, že prípravy OH 2016 dostávajú vážne trhliny a už dosiahli kritickú úroveň. "Situácia je veľmi vážna a musíme okamžite konať. Práce meškajú a keď to pôjde v takomto štýle aj naďalej, tak sa nevyhneme vážnym problémom," povedal Ricci Bitti, podľa ktorého podobnú situáciu nezažili za posledných dvadsať rokov. "Počúvame početné sťažnosti zástupcov zväzov. Požadujú rýchle rozhodnutia, alebo plán B," dodal.

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) zriadi pracovné skupiny na posúdenie problémov pri organizovaní OH 2016 v Riu de Janeiro. "Musíme prijať špeciálne opatrenia. Budeme mať niekoľko pracovných skupín, ktoré budú dozorovať práce v Riu. Prvá sa bude zaoberať výstavbou športovísk. Pracovať začne už čoskoro," cituje agentúra dpa slová športového riaditeľa MOV Christopha Dubiho.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím