2 min. čítania

Slováci prehrali aj tretí zápas na MS v hokeji, Francúzsku podľahli 3:5

Minsk 12. mája (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti na majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku stále čakajú na prvé víťazstvo. V treťom stretnutí v základnej A-skupine prehrali s Francúzskom 3:5, keď súper otočil skóre štyrmi gólmi v záverečnej desaťminútovke.

Zverenci trénera Vladimíra Vůjteka pretavili hernú prevahu v prvej tretine do gólu Nagya po sóle vo vlastnom oslabení. Ten istý hráč potom pridal svoj druhý presný zásah a hoci Francúzi v presilovke znížili, ich aktivitu v druhej časti zabrzdil gólom na 3:1 kapitán Miroslav Šatan (v zápase 1+1). "Les Bleus" ale predviedli v záverečnej tretine dokonalý obrat, keď najskôr v priebehu 26 sekúnd v presilovkách vyrovnali a necelé štyri minúty pred koncom rozhodol o ich triumfe Damien Fleury. Slováci potom ešte inkasovali na 3:5 pri hre bez brankára.

Slovensko odohrá svoj štvrtý duel na šampionáte v stredu o 19.45 SELČ proti Nórsku. Francúzov čaká o deň neskôr o 19.45 h súboj so Švédskom.

A-skupina:
Slovensko - Francúzsko 3:5 (1:0, 2:1, 0:4) Góly: 16. Nagy (Sloboda), 24. Nagy (Šatan), 37. Šatan (Miklík, Valach) - 27. Amar (Desrosiers, T. da Costa), 51. Amar (Guttig), 51. Roussel (Besch), 57. Fleury (Guttig, T. da Costa), 60. Roussel. Rozhodcovia: Kaval, Patafie (obaja USA) - Deďuľja (Biel.), Fluri (Švajč.),
vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 1:0, 5358 divákov.

SR: Laco - Sloboda, Ďaloga, Brejčák, Marinčin, Valach, Švarný, Čerešňák - Šatan, Hrivík, Nagy - Pánik, Viedenský, Tatar - Miklík, Marcinko, Réway - Skokan, Mikúš, Tybor - Šťastný
Francúzsko: Huet – Manavian, Amar, Auvitu, Besch, Janil, Chakiachvili, Fauvel – Treille, Meunier, Desrosiers – Rousell, S. da Costa, Bellemare – Fleury, Guttig, T. da Costa – Berthon, Ritz, Raux - Henderson

Vladimír Vůjtek, tréner SR /zdroj: RTVS/: "Je to ťažko pochopiteľné. Ešte desať minút pred koncom to vyzeralo, že to v pohode zvládneme. Francúzi ale vyrovnali a potom sme už nemali sily zápas dotiahnuť do úspešného konca. Keby sme nešli do troch, asi by sme to zvládli, musíme ale otvorene povedať, že sme nehrali dobre celých šesťdesiat minút. Máme tu dvanásť nováčikov a skúsenosti chýbajú. Je to už tretí zápas, ktorý nám ušiel na konci, vždy urobíme nejakú zbytočnú chybu alebo zbytočný faul. Čaká nás ťažký boj o záchranu v skupine. Sme v kritickej situácii."