Slovenskí cyklisti na paralympiáde v Riu získali v časovke hneď dve medaily, zlato Metelka a bronz Kuril

Rio de Janeiro 14. septembra (TASR) - Slovenskí zástupcovia v cestnej cyklistike získali na XV. paralympijských hrách v Riu de Janeiro dva cenné kovy. V časovke skupiny C4 triumfoval Jozef Metelka, ktorého na pódiu doplnil tretí Patrik Kuril.

Na 30 km dlhej trati Metelka jasne dominoval pred svojimi konkurentmi, po prvom medzičase mal takmer minútový náskok. Rodák z Piešťan, dlhodobo žijúci vo Veľkej Británii, sa napokon ako jediný v cieli dostal pod hranicu 38 minút. Metelka získal pod piatimi kruhmi už tretiu medailu, predchádzajúce dve vybojoval na velodróme. Zlatý bol v stíhacích pretekoch na 4 km, na 1 km s pevným štartom ukoristil striebro.

Skupina C4 - časovka: 1. Jozef METELKA (SR) 37:52,84 min, 2. Kyle Bridgwood (Aus.) +0:30, 3. Patrik KURIL (SR) +1:14, 4. Diego Duenaz Gomez (Kol.) +1:50, 5. Jeffrey Scott Martin (USA) +1:51, 6. Carol-Eduard Novak (Rum.) +2:09.