Slovenskí hokejisti už nemôžu postúpiť do štvrťfinále MS

Minsk 19. mája (TASR) - Francúzski hokejisti zvíťazili v pondelňajšom zápase A-skupiny na MS v Bielorusku nad Dánskom 6:2 a definitívne pochovali nádeje Slovenska na postup do štvrťfinále. Zverenci trénera Vladimíra Vůjteka totiž budú mať v prípade výhry v riadnom čase v ich poslednom zápase s Dánskom (utorok 15.45 SELČ) na konte rovnako ako Česi a Francúzi 10 bodov, ale s oboma súpermi prehrali a pri rovnosti bodov rozhodujú práve vzájomné zápasy. Francúzi a Česi majú navyše k dobru spoločný duel, posledný v A-skupine, ktorý je na programe v utorok o 19.45.

Prehru Dánska s Francúzskom 2:6, ktorá znamená koniec slovenským nádejam na postup do štvrťfinále, sledoval priamo na tribúne Arény Čižovka aj Igor Nemeček. Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) po zápase netajil sklamanie, no na druhej strane športovo priznal, že Francúzi si víťazstvo i postup medzi najlepšiu osmičku zaslúžili. "Treba povedať, že Francúzi postúpili zaslúžene. Už pred dvoma rokmi vo Fínsku nás trápili a nakoniec sme cez nich postúpili do štvrťfinále. Minulý rok im ušiel postup len o kúsok. Po troch rokoch sa im to podarilo. Počas celého turnaja predvádzali veľmi dobrú hru. V základnej skupine zdolali nás aj Kanadu," povedal.

Pre Slovákov tak záverečný duel s Dánskom (utorok 15.45 SELČ) už stratil postupový náboj, no podľa Nemečeka je stále o čo hrať. "Teraz je pre nás najdôležitejšie dobre sa pripraviť na posledný zápas s Dánskom a pokúsiť sa ho vyhrať. Ide nám o konečné umiestenie na turnaji, ale samozrejme aj o svetový rebríček pre ďalšie roky," pokračoval Nemeček.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím