1 min. čítania

Slovenskí hokejisti v piatom zápase na MS prehrali s Ruskom 0:6

Kolín nad Rýnom 13. mája (TASR) - Slovenskí hokejisti prehrali vo svojom piatom zápase na MS s Ruskom vysoko 0:6. "Zborná" predviedla presvedčivý výkon a tromi gólmi v prvej tretine vykročila za víťazstvom. Po prvej prestávke opäť nastal problém s úpravou ľadovej plochy. Rusi mali aj po zvyšok duelu viac z hry a po triumfe poskočili na prvú priečku skupiny. Slováci figurujú so štyrmi bodmi na 7. mieste. Slovákov čaká šiesty zápas už v nedeľu o 16.15 h proti tímu USA.

Výsledok MS - A-skupina (Kolín): Rusko - Slovensko 6:0 (3:0, 2:0, 1:0). Góly: 2. Dadonov (Gusev, Šipačov), 14. Dadonov (Gusev, Šipačov), 20. Mironov, 24. Kučerov (Tkačov, Kiselevič), 33. Telegin (Zub, Plotnikov), 56. Gavrikov (Šipačov, Dadonov). Rozhodovali: Lemelin (Rak.), Piechaczek (Nem.) - Kohlmüller (Nem.), Ritter (USA), vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 18.591 divákov (vypredané). Slovensko: J. Hudáček - Jánošík, Čerešňák, Mikuš, Gernát, Čajkovský, Sersen, Šedivý, Trška - Miklík, Bližňák, Haščák - Hrnka, Cingeľ, Kudrna - Skalický, L. Hudáček, Dravecký - Matoušek, Zigo, Šťastný.