Slovenskí rýchlostní kanoisti na MEJ a do 23 rokov v nedeľu dvakrát zlatí aj strieborní

Auronzo 1. júla (TASR) - Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike získali v nedeľu na MEJ a do 23 rokov v talianskom Auronze ďalšie dve zlaté a dve strieborné medaily. Štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Milan Fraňa, Csaba Zalka, Tibor Linka triumfoval vo finále K4 na 500 m v kategórii U23 suverénne s takmer sekundovým náskokom pred Bielorusmi. Najcennejší kov si vybojovala aj juniorka Lucia Valová v C1 na 500 m, keď v záverečnom finiši zdolala Rusku Oľgu Aleksandrovovú. Na dvestometrovej trati pridala striebro, rýchlejšia od nej bola iba ďalšia Ruska Anastasija Važinská. Na druhý stupienok vystúpil aj junior Matúš Jedinák v K1 na 200 m, keď ho zdolal iba poľský reprezentant Bartosz Grabowski.
 

V sobotu triumfovali Baláž s Linkom v K2 na 500 m. "Výborne sme dnes odštartovali, čakal som, že Ukrajinci s nami nevydržia do konca, podobné je to v ich prípade aj v seniorskej kategórii. Vedel som, že ich "trhneme", na dvojstovke sme vyrazili a nedokázali nás zastaviť. Pre mňa je to rozlúčkový šampionát v tejto vekovej kategórii, môžem byť spokojný," povedal Linka pre stránku canoe.sk. Ďalší člen zlatého kvarteta Fraňa na margo pretekov uviedol: "Na šampionát sme sa veľmi dobre pripravili na tvrdej vode v Komárne, kde boli perfektné tréningy. Už v rozjazde to bolo dobré, ale finálová jazda bola jedna z našich najlepších na päťstovke, akú sme kedy šli."
 

Valová vo finále na C1 naplnila medailové ambície. "Lucia podala fantastický, bojovný výkon, vyrovnaný, držala sa súperiek a rozhodovalo sa až v závere na poslednej dĺžke bójky. Zašla naozaj pekne," komentoval výkon Valovej šéf juniorskej reprezentácie Slovenska Marián Tesárik a zhodnotil aj zlaté vystúpenie káštvorky: "Chlapci chytili štart, šli veľmi rozumne, snažili sa neprepáliť tempo, strážili si Ukrajincov a Bielorusov vo vedľajších dráhach a posledných 200 metrov zabrali. Odskočili im o dĺžku lode. Opakujem, išli rozumne, aby sa pri silnom vetre do chrbta nezatavili, urobili to múdro."© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím