Slovenský zväz modernej gymnastiky sa pričlení k Slovenskej gymnastickej federácii

Bratislava 10. decembra (TASR) - Vedenie Slovenskej gymnastickej federácie (SGF) schválilo na mimoriadnom valnom zhromaždení pričlenenie Slovenského zväzu modernej gymnastiky (SZMG). SGF tak bude kopírovať model Medzinárodnej gymnastickej federácie (FIG) a bude sa skladať okrem súčasných sekcií gymnastiky pre všetkých, športovej gymnastiky mužov, športovej gymnastiky žien, sekcie skokov na trampolínach, sekcie športového aerobiku aj zo sekcie modernej gymnastiky.

"Gymnastika patrí vo svete do prvej skupiny olympijských športov. Spoločne veríme, že zlúčenie prinesie iba pozitíva. Gymnastika naplno ukáže svoju silu a upevní si aj na Slovensku postavenie úspešného olympijského športu," vyjadrila sa prezidentka SZMG Darina Kubeková v tlačovej správe zaslanej TASR.

Na čele zostáva prezident SGF Ján Novák, Kubekovú kooptovali za predsedníčku sekcie modernej gymnastiky do výkonného výboru SGF. Na volebnom valnom zhromaždení, ktoré je naplánované na 29. apríla 2017, budú delegáti voliť nové vedenie SGF.© 2013 - 2019, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier v Tokiu 2020

Exkluzívny partner

Generálni partneri

Hlavní partneri

Partner

Dodávatelia

Mediálni partneri

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
Vlastné nastavenie cookies.
Súhlasím X