Snoubordistka Klaudia Medlová tretia na pretekoch SP v slopestyle v Kreischbergu

Kreischberg 6. marca (TASR) - Snoubordistka Klaudia Medlová dosiahla na podujatí Svetového pohára v rakúskom Kreischbergu najväčší úspech vo svojej kariére, keď vo štvrtkovom finále olympijskej disciplíny slopestyle obsadila 3. miesto. Doposiaľ najlepším umiestnením 20-ročnej Slovenky bola jedenásta priečka z decembrových pretekov SP v kanadskom Stonehame. Víťazkou finále sa stala Češka Šárka Pančochová, druhá skončila Fínka Henna Ikolaová.

Medlová najskôr v stredu úspešne prešla cez kvalifikáciu, v ktorej predviedla šiesty najlepší výkon a formu si udržala aj na ďalší deň. Vo štvrtok sa v rámci 6-členného semifinále bojovalo o zvyšné dve finálové miestenky. Medlová dosiahla najlepšie skóre, ktoré ju spoločne so Švajčiarkou Elenou Koenzovou posunulo do jej prvého finále na podujatí SP. Štvorica Pančochová, Ikolaová, Anna Gyarmatiová a Lucile Lefevreová mala účasť vo finále istú vďaka najlepším výkonom v kvalifikácii.

V prvom finálovom kole ohodnotili rozhodcovia výkon Medlovej známkou 76,00 b, vďaka čomu sa zaradila na vynikajúcu tretiu priečku za favoritku Pančochovú (91,50) a Ikolaovú (83,00). Druhá jazda síce talentovanej zverenke Mareka Hliničana nevyšla celkom podľa predstáv (65,75), udržala si však postavenie na pódiu. Celkovou víťazkou Svetového pohára v slopestyle i v rámci freestylových snoubordových disciplín sa stala Šárka Pančochová, ktorá svoju pozíciu potvrdila triumfom v záverečných pretekoch sezóny v Kreischbergu. Medlová v rámci disciplíny poskočila do Top 10 na konečné 9. miesto. Celkove je v rámci seriálu SP na 22. mieste.

Klaudia Medlová je 5-násobná víťazka pretekov Európskeho pohára, ale čerstvý úspech v SP je jednoznačne najväčší v jej kariére. Do portfólia jej úspechov sa radí aj zisk bronzovej medaily v disciplíne Big Air z MSJ 2010 v novozélandskej Cardrone.

Svetový pohár - finále slopestyle, ženy: 1. Pančochová (ČR) 95,50, 2. Ikolaová (Fín.) 83,00, 3. Klaudia MEDLOVÁ (SR) 76,00, 4. Gyarmatiová (Maď.) 74,75, 5. Koenzová (Švaj.) 62,25, 6. Lefevreová (Fr.) 40,00.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím