Snoubordistka Klaudia Medlová tretia na pretekoch SP v slopestyle v Kreischbergu

Kreischberg 6. marca (TASR) - Snoubordistka Klaudia Medlová dosiahla na podujatí Svetového pohára v rakúskom Kreischbergu najväčší úspech vo svojej kariére, keď vo štvrtkovom finále olympijskej disciplíny slopestyle obsadila 3. miesto. Doposiaľ najlepším umiestnením 20-ročnej Slovenky bola jedenásta priečka z decembrových pretekov SP v kanadskom Stonehame. Víťazkou finále sa stala Češka Šárka Pančochová, druhá skončila Fínka Henna Ikolaová.

Medlová najskôr v stredu úspešne prešla cez kvalifikáciu, v ktorej predviedla šiesty najlepší výkon a formu si udržala aj na ďalší deň. Vo štvrtok sa v rámci 6-členného semifinále bojovalo o zvyšné dve finálové miestenky. Medlová dosiahla najlepšie skóre, ktoré ju spoločne so Švajčiarkou Elenou Koenzovou posunulo do jej prvého finále na podujatí SP. Štvorica Pančochová, Ikolaová, Anna Gyarmatiová a Lucile Lefevreová mala účasť vo finále istú vďaka najlepším výkonom v kvalifikácii.

V prvom finálovom kole ohodnotili rozhodcovia výkon Medlovej známkou 76,00 b, vďaka čomu sa zaradila na vynikajúcu tretiu priečku za favoritku Pančochovú (91,50) a Ikolaovú (83,00). Druhá jazda síce talentovanej zverenke Mareka Hliničana nevyšla celkom podľa predstáv (65,75), udržala si však postavenie na pódiu. Celkovou víťazkou Svetového pohára v slopestyle i v rámci freestylových snoubordových disciplín sa stala Šárka Pančochová, ktorá svoju pozíciu potvrdila triumfom v záverečných pretekoch sezóny v Kreischbergu. Medlová v rámci disciplíny poskočila do Top 10 na konečné 9. miesto. Celkove je v rámci seriálu SP na 22. mieste.

Klaudia Medlová je 5-násobná víťazka pretekov Európskeho pohára, ale čerstvý úspech v SP je jednoznačne najväčší v jej kariére. Do portfólia jej úspechov sa radí aj zisk bronzovej medaily v disciplíne Big Air z MSJ 2010 v novozélandskej Cardrone.

Svetový pohár - finále slopestyle, ženy: 1. Pančochová (ČR) 95,50, 2. Ikolaová (Fín.) 83,00, 3. Klaudia MEDLOVÁ (SR) 76,00, 4. Gyarmatiová (Maď.) 74,75, 5. Koenzová (Švaj.) 62,25, 6. Lefevreová (Fr.) 40,00.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri