Športovci zo Sierry Leone a Nigérie sa pre ebolu napokon predsa len nepredstavia na OHM v Nankingu

Freetown 14. augusta (TASR) - Športovci zo Sierry Leone a Nigérie sa nepredstavia na II. Olympijských hrách mládeže v Nankingu. Dôvodom je vypuknutie epidémie eboly v západnej Afrike.
      
Výpravy Sierry Leone a Nigérie síce odleteli do Číny, no po tlaku miestnych úradov sa vrátili späť do svojich krajín a svoju účasť na podujatí zrušili. "Musíme garantovať bezpečnosť všetkých účastníkov Olympijských hier mládeže," citovala agentúra DPA stanovisko Medzinárodného olympijského výboru.
      
Čínska ambasáda v Sierra Leone už v stredu upozornila výpravu, že po príchode do Číny sa môže ocitnúť v nepríjemnej a nelichotivej situácii. Na západe Afriky zomrelo v uplynulých dňoch na ebolu už viac ako 1000 ľudí.
      
OHM v Nankingu štartujú v sobotu a budú trvať 12 dní. Zúčastní sa na nich viac ako 3000 športovcov z celého sveta vo veku od 15 do 18 rokov.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri