Športovci zo Sierry Leone a Nigérie sa pre ebolu napokon predsa len nepredstavia na OHM v Nankingu

Freetown 14. augusta (TASR) - Športovci zo Sierry Leone a Nigérie sa nepredstavia na II. Olympijských hrách mládeže v Nankingu. Dôvodom je vypuknutie epidémie eboly v západnej Afrike.
      
Výpravy Sierry Leone a Nigérie síce odleteli do Číny, no po tlaku miestnych úradov sa vrátili späť do svojich krajín a svoju účasť na podujatí zrušili. "Musíme garantovať bezpečnosť všetkých účastníkov Olympijských hier mládeže," citovala agentúra DPA stanovisko Medzinárodného olympijského výboru.
      
Čínska ambasáda v Sierra Leone už v stredu upozornila výpravu, že po príchode do Číny sa môže ocitnúť v nepríjemnej a nelichotivej situácii. Na západe Afriky zomrelo v uplynulých dňoch na ebolu už viac ako 1000 ľudí.
      
OHM v Nankingu štartujú v sobotu a budú trvať 12 dní. Zúčastní sa na nich viac ako 3000 športovcov z celého sveta vo veku od 15 do 18 rokov.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím