Strelkyňa Danka Barteková zvíťazila v úvodných pretekoch SP v americkom Tuscone

Tuscon 14. apríla (TASR) - Slovenská reprezentantka Danka Barteková sa stala víťazkou úvodných pretekov Svetového pohára 2014 v streľbe z brokových zbraní v disciplíne skeet. V americkom Tuscone dosiahla v rámci seriálu SP piate víťazstvo v kariére.
      
Zverenkyňa trénera Juraja Sedláka bola najlepšou už v dopoludňajšej kvalifikácii, v ktorej rovnako ako Američanka Kimberly Rhodeová trafila 73 terčov. V dramatickom semifinále zdolala až po rozstrele práve Rhodeovú. Vo finále trafila členka SŠŠR MV SR prvých deväť terčov, zaváhala iba v tretej sérii, v ktorej dvakrát minula. I to jej však napokon stačilo na celkové víťazstvo.
      
"Je to najlepší pocit, aký môže športovec mať. Zlato v náročnej súťaži. Ďakujem všetkým za podporu," uviedla D. Barteková na svojom profile na sociálnej sieti Facebook.

      
SP v Tuscone - skeet - výsledky:
ženy: 1. Danka Barteková (SR) 73 b. (kvalifikácia), semifinále 15+4, finále 14, 2. Meng (Čína) 71, semifinále 16, finále 13, 3. Rhodová (USA) 73, semifinále 15+3.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri