Striebro Vlčeka s Tarrom v pretekoch SP v Račiciach v K2 na 1000 m

Račice 17. mája (TASR) - Slovenský dvojkajak v zložení Erik Vlček, Juraj Tarr získal na druhom podujatí Svetového pohára v českých Račiciach striebornú medailu v K2 na 1000 m. Členovia ŠKP Bratislava finišovali v A-finále druhí so stratou 1,538 na nemecký tandem Max Rendschmidt, Marcus Gross. Druhá slovenská kádvojka v zostave Marek Krajčovič, Gábor Jakubík skončila ôsma.

Vlček mal zo zisku striebra veľkú radosť. "Určite ešte nie sme v top forme a napriek tomu sme získali striebro, takže je to výborné. Vidíme, že má význam to, čo robíme, zvyšuje to naše odhodlanie motiváciu," povedal Vlček pre oficiálnu stránku Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky www.canoe.sk. Spokojný bol aj zadák Tarr, ktorý povedal: „Nejaké problémy, ako sú napríklad choroby, vždy budú a treba s nimi bojovať. Ja som napríklad päť dní netrénoval a len chodil po lekároch, bral som infúzie. Ale pri rozjazďovaní tu v Račiciach som si povedal, že nám to ide celkom dobre, že by z toho niečo mohlo byť a postupne som začal veriť aj v medailu."

Ženský dvojkajak s posádkou Ivana Kmeťová, Martina Kohlová obsadil V A-finále K2 na 500 m štvrté miesto. "Výkon nebol zlý, hoci sme sedeli trošku nakrivo, dúfali sme v medailu, no nevyšlo to. Pokúsime sa o reparát na dvojstovke," povedala v cieli Kmeťová. Singlkanoista Matej Rusnák dopádloval v A-finále C1 na 1000 m šiesty.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím