Svetová antidopingová agentúra skúma problémy s laboratóriom na dopingové testy v Moskve


Johannesburg 14. novembra (TASR) - Svetová antidopingová agentúra (WADA) skúma problémy s ruským laboratóriom v Moskve, ktoré má slúžiť na vykonávanie dopingových testov necelé tri mesiace pred začiatkom ZOH 2014.
      
Agentúra vytvorila disciplinárnu komisiu, ktorá má odobriť udelenie akreditácie moskovskému laboratóriu. "Vyskytla sa záležitosť, na ktorú je potrebné dohliadať," uviedol pre agentúru AP prezident WADA John Fahey.
      
Šéf lekárskej komisie Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Arne Ljungqvist si vyžiadal výsledky expertízy disciplinárnej komisie WADA v najbližších dňoch: "Sme si vedomí disciplinárneho konania, inak by sa žiadne kontroly nekonali. To je všetko."
      
WADA pravidelne kontroluje akreditované laboratória odosielaním "slepej vzorky", ktorá má zistiť, či sú výsledky testov pravdivé, falošne pozitívne alebo negatívne. Laboratóriu, ktoré je na základe výsledkov považované za nevyhovujúce, môže byť následne odobratá licencia.
      
MOV investuje viac ako milión dolárov na vykovanie dopingových testov pred začiatkom olympijských hier, ďalšie milióny pôjdu na kontroly aj počas priebehu olympiády v Soči.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X