Taliani sa budú snažiť získať ZOH 2026 aj bez Turína, len v spolupráci Milána a Cortiny

Rím 19. septembra (TASR) - Talianska vláda predloží novú spoločnú kandidatúru Milána a Cortiny d'Ampezzo na usporiadanie zimných olympijských hier v roku 2026. V projekte bude v porovnaní s pôvodným zámerom chýbať Turín. "Ak sa Turín stiahol z politických dôvodov, je našou povinnosťou podporiť mestá, ktoré zostali. Ako Talian, športovec a vicepremiér sa zasadím za to, aby sa ZOH uskutočnili v Taliansku," citovala agentúra APA slová ministra vnútra Matteu Salviniho.
 

Projekt trojice miest, ktorý obsiahol celý alpský región, bol podľa slov politika ideálny. Starostka Turína Chiara Appendinová zdôvodnila stiahnutie kandidatúry nejasnosťami vo financovaní. Už skôr sa snahy vzdali rakúsky Graz, japonské Sapporo a švajčiarsky Sion.

 

V hre sú ešte švédsky Štokholm, kanadské Calgary a turecký Erzurum. Organizátora ZOH 2026 oznámi MOV v septembri budúceho roka práve v Miláne.© 2013 - 2019, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier v Tokiu 2020

Exkluzívny partner

Generálni partneri

Hlavní partneri

Partner

Dodávatelia

Mediálni partneri

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
Vlastné nastavenie cookies.
Súhlasím X