Tenistka Jana Čepelová postúpila do finále dvojhry na turnaji WTA v Charlestone

Charleston 6. apríla (TASR) - Slovenská tenistka Jana Čepelová sa prebojovala do finále dvojhry na turnaji WTA na zelenej antuke v americkom Charlestone (dotácia 700.000 USD). V semifinále si poradila so 17-ročnou Švajčiarkou so slovenskými koreňmi Belindou Bencicovou za 2:33 h po trojsetovej dráme 6:4, 5:7 a 7:6 (7). V tajbrejku dokázala otočiť z 1:4 a zmazať manko dvoch brejkov.

Čepelová pokračuje v Južnej Karolíne v spanilej jazde. V 2. kole senzačne vyradila svetovú i nasadanú jednotku Američanku Serenu Williamsovú, v 3. kole si poradila s trinástou nasadenou Ruskou Jelenou Vesninovou. Vo štvrťfinále urobila krátky proces s oveľa skúsenejšou kolegyňou zo slovenského fedcupového tímu Danielou Hantuchovou a v semifinále eliminovala aj talentovanú Bencicovú. Zverenka trénera Martina Zathureckého má v Charlestone už istú prémiu 64.000 USD a 305 bodov do svetového rebríčka WTA. V jeho novom vydaní bude figurovať najvyššie v kariére.

 © 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri