Triatlonista Richard Varga sa stal vicemajstrom sveta v akvatlone, zvíťazil Brit Alistair Brownlee

Cozumel 14. septembra (TASR) - Richard Varga sa stal vicemajstrom sveta v akvatlone. Najlepší slovenský triatlonista tak nepridal do svojej zbierky piaty titul svetového šampióna v disciplíne, ktorá kombinuje plávanie na 1,5 km a beh na 5 km. V stredajších pretekoch v mexickom Cozumeli ho zdolal len dvojnásobný olympijský medailista v triatlone Brit Alistair Brownlee. Bronz bral Američan Tommy Zaferes.

Akvatlon je Vargovou špecialitou, vlani v Chicagu získal ako prvý akvatlonista v histórii štvrtý titul svetového šampióna. Predtým triumfoval na MS v Budapešti (2010), Aucklande (2012) a Londýne (2013). "Som šťastný, že som prišiel do cieľa druhý, hneď za dvojnásobným olympijským víťazom. Striebro dnes znamená skoro toľko ako zlato," napísal sedemnásobný top triatlonista roka SR na sociálnej sieti Facebook.

Ženská kategória sa stala korisťou Rusiek. Vyhrala Marija Šorecová pred obhajkyňou titulu Anastasiou Abrosimovovou a Valentinou Zapatrinovou. Nestratila sa ani Slovenka Ivana Kuriačková, ktorá obsadila 10. miesto.

Akvatlon bol úvodnou disciplínou finálového podujatia deväťdielneho seriálu MS, ktoré v mexickom Cozumeli vyvrcholí počas víkendu pretekmi elite mužov a žien.

Akvatlon - MS:
elite muži: 1. Alistair Brownlee (V.Brit.) 28:58 min, 2. Richard VARGA (SR) 29:03, 3. Tommy Zaferes (USA) 29:18

elite ženy: 1. Marija Šorecová 33:12, 2. Anastasia Abrosimovová 34:09, 3. Valentina Zapatrinová (všetky Rus.) 34:16,... 10. Ivana KURIAČKOVÁ (SR) 36:23