Účasť slovenských štvorbobov na ZOH v Soči po sobote vyzerala nádejne

St. Moritz 18. januára (TASR) - Slovenskí bobisti absolvovali v sobotu v rámci záverečného podujatia Európskeho pohára v St. Moritzi posledné preteky v snahe kvalifikovať sa na ZOH v Soči. Štvorboby v zložení Milan Jagnešák, Martin Tešovič, Lukáš Kožienka a Juraj Mokráš dosiahli vo švajčiarskom stredisku dva takmer navlas rovnaké výsledky - v prvej súťaži (7. kolo EP) obsadili 22. miesto so stratou 1,23 s na víťaznú lotyšskú posádku, popoludní v druhých pretekoch (8. kolo EP) skončili na 21. priečke, keď ich od víťazného ruského kvarteta delilo 1,22 s.
Pred víkendom figurovali Slováci v renkingu FIBT, ktorý rozhodne o rozdelení olympijských miesteniek, na priečke znamenajúcej účasť v Soči. Definitívu ohľadne štartu na ZOH im dá až nedeľňajší rebríček po skončení víkendových súťaží Svetového pohára bobistov v rakúskom Iglse.

V dvojboboch boli Slováci tesne pod kvalifikačnou čiarou a svoje vyhliadky smerom k ZOH si v St. Moritzi nevylepšili. Duo Milan Jagnešák a Lukáš Kožienka obsadilo 28. miesto, keď na víťaznú nemeckú posádku stratilo 2,14 sekundy.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri