Účasť slovenských štvorbobov na ZOH v Soči po sobote vyzerala nádejne

St. Moritz 18. januára (TASR) - Slovenskí bobisti absolvovali v sobotu v rámci záverečného podujatia Európskeho pohára v St. Moritzi posledné preteky v snahe kvalifikovať sa na ZOH v Soči. Štvorboby v zložení Milan Jagnešák, Martin Tešovič, Lukáš Kožienka a Juraj Mokráš dosiahli vo švajčiarskom stredisku dva takmer navlas rovnaké výsledky - v prvej súťaži (7. kolo EP) obsadili 22. miesto so stratou 1,23 s na víťaznú lotyšskú posádku, popoludní v druhých pretekoch (8. kolo EP) skončili na 21. priečke, keď ich od víťazného ruského kvarteta delilo 1,22 s.
Pred víkendom figurovali Slováci v renkingu FIBT, ktorý rozhodne o rozdelení olympijských miesteniek, na priečke znamenajúcej účasť v Soči. Definitívu ohľadne štartu na ZOH im dá až nedeľňajší rebríček po skončení víkendových súťaží Svetového pohára bobistov v rakúskom Iglse.

V dvojboboch boli Slováci tesne pod kvalifikačnou čiarou a svoje vyhliadky smerom k ZOH si v St. Moritzi nevylepšili. Duo Milan Jagnešák a Lukáš Kožienka obsadilo 28. miesto, keď na víťaznú nemeckú posádku stratilo 2,14 sekundy.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím