3 min. čítania

Unavené Slovenky

HAMILTON 9. júna (SITA) - Basketbalistky Slovenska prehrali v druhom prípravnom stretnutí na turné v Oceánii s domácou reprezentáciou Nového Zélandu 58:66 po predĺžení. Nový Zéland - Slovensko 66:58 po predĺžení (53:53, 27:27. Najviac bodov: Farmerová 18, Ofsokiová 10, Bruntonová 8 - Lichnerová 14, Hiráková 11, Luptáková 10, rozhodovali: Pickering (N. Zéland) a Janáč (SR), 2500 divákov. Slovenky nezačali stretnutie vôbec dobre. V úvodných minútach mali zverenkyne trénerky Natálie Hejkovej katastrofálnu streľbu z poľa, takže basketbalistky Nového Zélandu si rýchlo vypracovali náskok. Obrana domácich však začínala mať postupom času trhliny. Novozélanďanky navyše znervózneli a nepresnou hrou umožnili hosťujúcemu družstvu do polčasu vyrovnať náskok. Ani v druhej časti hry sa slovenské hráčky nedokázali dostať do zápasového rytmu. Únava z dlhej cesty a aklimatizačné problémy zohrali v druhom zápase veľkú úlohu. Po zmene strán totiž začali opäť lepšie domáce, vytvorili si deväťbodový náskok a zdalo sa, že proti súperovi zvučného mena vyhrajú. Hejkovej zverenkyne však v závere podobne ako vo štvrtok zmobilizovali sily, vyrovnali a dokonca viedli o štyri body. Hostiteľkám sa podarilo vďaka obrovskému úsiliu a bojovnosti v záverečnej minúte vyrovnať a vynútiť si predĺženie. V ňom už proti unaveným Slovenkám dominovali a napokon aj o osem bodov zvíťazili.